Krahasohej me Bekenbauerin, presidenti i Shqipërisë dekoron ish-mbrojtësin

Futboll

Krahasohej me Bekenbauerin, presidenti i Shqipërisë dekoron ish-mbrojtësin

Më: 11 prill 2021 Në ora: 22:53
Krahasohej me Bekenbauerin, presidenti i Shqipërisë dekoron ish-mbrojtësin

Presidenti Ilir Meta, dekoroi ditën e sotme, me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, ish-mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Miltiadh Gurma, i cili aktualisht drejton skuadrën e Butrintit në Kategorinë e Dytë.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, kreu i shtetit, e ka krahasuar Gurmën me Bekenbauerin.

POSTIMI I PRESIDENTIT ILIR META:

Në shenjë vlerësimi për kontributin dhe personalitetin e gjithanshëm në lojën e futbollit, duke dëshmuar cilësi të shkëlqyera si lojtar dhe trajner me rezultate të larta, kisha kënaqësinë e veçantë të çmoja me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” një prej ikonave të futbollit të Sarandës, Luftëtarit, Shkëndisë së kohëve të arta dhe të Ekipit tonë Kombëtar, Miltiadh Gurma.

Kam patur fatin ta shoh virtuozitetin në fushën e blertë të këtij futbollisti të nivelit ndërkombëtar, që për talentin e jashtëzakonshëm, krahasohej vetëm me lojtarin e madh gjerman Franz Beckenbauer.

Saranda, Gjirokastra dhe e gjithë Shqipëria janë krenuar me të drejtë gjithmonë me Miltiadh Gurmën, shembull frymëzimi dhe model suksesi, që duhet ndjekur nga brezat e rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat