Manchester City - PSG, cili më i miri?

Futboll

Manchester City - PSG, cili më i miri?

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 11:46
Manchester City - PSG, cili më i miri?

Manchester City ka shënuar fitore ndaj PSG-së me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kylian Mbappe shënoi golin e parë në ndeshje, ndërsa City fitoi përballjen me golat e Raheem Sterling dhe Gabreil Jesus.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Riyad Mahrez me notën 8.0.

Pas tij te City u vlerësua Raheem Sterling me notën 7.8. Lionel Messi u vlerësua me notën 7.2, ndërsa më i dobëti te PSG ishte Achreaf Hakimi me notën 6.4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat