17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Futboll

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:02
17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Në ndeshjen që është duke u zhvilluar mes Belenenses dhe Benficas, skuadra vendase është duke luajtur pa dy futbollistë në 11-shen startuese, duke vendosur vetëm nëntë lojtarë në fushë.

Kjo për shkak të shpërthimit të Covid-19 që tronditi ekipin vendas. Me 17 rezultate pozitive të konfirmuara, përfshirë 14 lojtarë, Belenenses SAD, pasdite, u privua nga disa lojtarë të tjerë, për shkak të nevojës për izolim profilaktik dhe teste të reja PCR, siç njoftoi presidenti i saj, Rui Pedro Soares.

Kështu, skuadra vendos vetëm nëntë lojtar në fletën e ndeshjeve të disponueshme në faqen e internetit të Ligës, dy prej të cilëve janë portierë.

Nga nëntë futbollistët, vetëm tre – Álvaro Ramalho, Diogo Calila dhe Boni Trova – kanë pasur tashmë minuta në Ligën e 1-të këtë sezon, ndërsa pjesa tjetër u përdoren në U-23.

Benfica është duke fituar me rezultat prej 3-0 pas 30 minutave të parë të këtij takimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat