Telashe në familje për sportistin e njohur, një grua ngre akuza: Më keni marrë fëmijën

Futboll

Telashe në familje për sportistin e njohur, një grua ngre akuza: Më keni marrë fëmijën

Më: 20 maj 2022 Në ora: 11:40
Telashe në familje për sportistin e njohur, një grua ngre akuza: Më keni marrë fëmijën

Çfarë historie me protagonist ish-futbollistin dhe biznesmenin David Beckham, i cili së bashku me familjen e tij po ngacmohet nga një grua që pretendon se është nëna biologjike e vajzës së tij, Harper Seven, dhe akuzon legjendën e Manchester United se i ka vjedhur vezët.

Për shkak të këtij incidenti, Beckham ndihet i “kërcënuar” dhe “i frikësuar për sigurinë e familjes së tij”, pasi gruaja është paraqitur në më shumë se një rast në shkollën e vajzës së tij për t’u përpjekur të flasë me të dhe i ka dërguar letra ish-futbollistit, sipas “BBC”.

Përveç kësaj, Sharon Bell, 58 vjeç, u përpoq të depërtonte në shtëpitë e Beckham në Londër dhe Oxfordshire më 9 korrik dhe 9 shtator 2021, respektivisht, me “besimin deluziv” se ajo ishte në një lidhje me Beckham, dhe se ai dhe ai gruaja, Victoria Beckham, i vodhi vezët.

Në një seancë përpara Gjykatës së Magjistraturës së Westminsterit, Bell u deklarua e pafajshme për ngacmimet dhe përballet me gjyqin në korrik.

“Bell ka në fakt një besim deluzional se ajo ishte në një lidhje me David Beckham, se ai vodhi vezët e saj dhe se Harper Beckham është fëmija i saj legjitim dhe kjo është arsyeja pse ne besojmë se ajo u paraqit në shkollën e Harper Beckham më 18 nëntor 2021. ”, tha prokurorja Arizuna Asante.

“David Beckham ndihej i frikësuar për sigurinë e familjes së tij, dhe ai besonte se kjo sjellje ishte në shënjestër dhe frikësuese… ai thotë se nuk e njeh të pandehuren dhe ajo nuk është nëna e fëmijëve të tij”, shtoi ajo.

Edhe pse Bell nuk është e përshtatshme për t’u gjykuar, sipas avokates së saj Lisa Wilson, është bërë një kërkesë që Beckhams të thirren si dëshmitarë pasi të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar nga pushimet.

“Faktet e ndjekjes së supozuar nuk janë të diskutueshme… Pranohet që zonja Bell i dërgoi një sërë letrash. Asgjë nga këto nuk u dëshmua drejtpërdrejt nga David Beckham”, tha gjykatësi i qarkut Michael Snow.

“E vetmja dëshmi që Victoria Beckham mund të japë është se ajo u ndje e kërcënuar dhe e frikësuar për sigurinë e familjes së saj për shkak të sjelljeve të zonjës Bell.

Është një “pohim i çuditshëm që vezët e Bellit janë vjedhur dhe se fëmija i familjes Beckham është fëmija i saj. Kushdo qoftë edhe në mënyrë të paqartë biologjikisht i njohur mund të shohë që në fillim se ky është qartësisht një pohim deluziv,” shtoi gjyqtari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat