Legjenda e futbollit Esat Mehmeti: Gazeta “Bota sot” dhe Kemajl Goca, nuk i harrojnë sportistët e merituar 

Futboll

Legjenda e futbollit Esat Mehmeti: Gazeta “Bota sot” dhe Kemajl Goca, nuk i harrojnë sportistët e merituar 

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 14:36
Legjenda e futbollit Esat Mehmeti: Gazeta “Bota sot” dhe Kemajl Goca, nuk i harrojnë sportistët e merituar 

Legjenda e futbollit të Kosovës, ish portieri i mirënjohur Esat Mehmeti, tha se çdo ditë shoqërohet me gazetën “Bota sot”. 
Mehmeti tha se gazeta “Bota sot” në asnjë rrethanë nuk i harron sportistët e merituar që bënë emër në ligën federative të ish Jugosllavisë.  

“Kam nderin dhe kënaqësinë ta urojë 27 vjetët e punës së palodhshme të gazetës ‘Bota sot’, duke e ditur se ka kaluar e kalon nëpër kohëra e sfida të vështira.

Unë për çdo ditë shoqërohem me këtë gazetë, e kam një ushqim shpirtëror duke e lexuar e u freskua me shkrimet e lajmet në vend e në botë. 

Kaptinë  e veçantë është sporti në gazetën ‘Bota sot’, që është e lidhur ngushtë  e drejtpërdrejtë me emrin e gazetarit, doajenit profesional z. Kemajl Goca, i cili në asnjë rast nuk i harron sportistët e merituar që bënë emër në një shtet 22 milionësh të ish Jugosllavisë  së Titos.

Ngjarjet sportive, për jetën dhe veprimtarinë e shumë individëve sportivë, po edhe të  talenteve të shumtë që me të drejtë po e trandin notën me rezultate e medalje të arta Olimpike të shtetit më të ri në notë me vetëm 2 milionë banorë.

Shfrytëzoj rastin që nga zemra t'i urojë 27 vjetorin e gazetës ‘Bota sot’ , duke iu falënderua për punë dhe veprimtarin e gazetës në tërësi e në veçanti rubrikës së sportit. Suksese në vazhdim”, uron Mehmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat