Trajneri i Manchester Utd merr një vendim drastik

Futboll

Trajneri i Manchester Utd merr një vendim drastik

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 16:58
Trajneri i Manchester Utd

Situata te Mançester Junajtid duket tepër e zymtë, pas 2 humbjeve në 2 javët e para të Premier Ligës angleze. Ten Hag ka reaguar menjëherë pas rezultatit të tmerrshëm, ku skuadra e tij u mposht me rezultatin 4-0 ndaj Brentfordit duke marrë përgjegjësitë e humbjes.

Zakonisht lojtarët e kanë pushim ditën pas ndeshjeve, mirëpo trajneri holandez ua anuloi ditën e pushimit lojtarëve të tij dhe i detyroi të mbanin një seancë stërvitore të paplanifikuar më herët.

Sipas gazetarit Paul Hirst, Ten Hag u “shfrye” ndaj lojtarëve pas performancës së djeshme dhe më pas i detyroi të shkonin në stërvitje.

Vlen të theksohet se në javën e ardhshme, “Djajtë e Kuq” do të ndeshen me Liverpulin, një malore e fortë në letër, teksa një tjetër humbje do ta thellonte akoma më shumë krizën e rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat