Serbët pas Xhakës e Shaqirit, kapen edhe me kroatët! Kjo është arsyeja 

Futboll

Serbët pas Xhakës e Shaqirit, kapen edhe me kroatët! Kjo është arsyeja 

Nga: K. Goca Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 19:47
Tiozët kroat, foto që elektrizon serbët

Serbia po kalon ditët e errëta, ditët e turpit, të tronditur nga goli i Xherdan Shaqirit dhe humbja me rezultat 3:2 nga Zvicra, i ka dërguar në shtëpi. 

Serbët pas Xhakës e Shaqirit, kapen edhe me kroatët! 

Serbia është e mërzitur për faktin se Kroacia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror, po ashtu me Zvicrën që ka dy shqiptarë: kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. 

“Nuk pamë futboll tepër interesant në fushë, ndërsa në tribunë tifozët kroatë tërhoqën vëmendjen për shkak të flamujve të tyre me stemën e ustashëve.

Fotoreporterët regjistruan tifozët kroatë duke u gëzuar për golin e Ivan Perishiçit dhe me atë rast shpalosën një flamur, simbol i stemës së ustashëve, që ka qenë dikur në kohën e NDH-së, në kohën e shtetit ustash”, shkarravit media serbe “Kurir”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat