Mourinho në Bundesliga? Gazetari jep lajmin e bujshëm: “Special One” po studion gjermanisht

Futboll

Mourinho në Bundesliga? Gazetari jep lajmin e bujshëm: “Special One” po studion gjermanisht

Më: 12 shkurt 2024 Në ora: 11:40
Mourinho.

Gazetari i njohur i “Bild, Christian Falk, ka konfrimuar se trajneri portugez, që pas shkarkimit nga Roma, ka filluar të studiojë gjuhën gjermane.

Falk njihet si një gazetar me informacione të shumta brenda klubit të Bayern Munich, dhe të gjithë mendojnë tashmë se portugezi është në kontakte me bavarezët.

Këto zëra i konfirmon edhe më shumë fakti se Tuchel, në krye të stolit të Bayern Munich, mund t’i japë fund sundimit 11 vjeçar të kampionatit në Bundesliga, gjë për të cilën bën që drejtuesit e klubit bavarez të mendojnë për Mourinho.

Nëse bëhet realitet, atëherë eksperienca te Bayern do të jetë e para në Gjermani për Jose Mourinhon, që në të shkuarën ka drejtuar në Portugali, Angli, Spanjë e Itali.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat