Manchetser City me lehtësi ndaj Lutonit

Futboll

Manchetser City me lehtësi ndaj Lutonit

Nga: K.G. Më: 13 prill 2024 Në ora: 17:50
Pamje madhështore

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 5:1 ndaj Lutonit.

Tre pikë i fituan me lehtësi dhe luftojnë për titullin e kampionit.

Për Cityn realizuan Hashioka (2'- shënoi autogol), Kovaçiç (64'), Haaland (76'), Doku (87’), Gvardiol (90+1) dhe për Lutonin shënoi (Barkley (81').

Manchester City kryeson me 73 pikë por ka një ndeshje më shumë se Arsenali (71) e Liverpool (71).

Lutoni është në vend të 18-të me 25 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat