Formacionet zyrtare, Manchester City - Chelsea

Futboll

Formacionet zyrtare, Manchester City - Chelsea

Më: 20 prill 2024 Në ora: 18:12
Formacionnet

Manchester City dhe Chelsea përballen në Wembley për të diskutuar një biletë për në finalen e FA Cup.

Pas eliminimit nga Champions League, të besuarit e trajnerit Pep Guardiola do të tentojnë t’i shkojnë deri në fund trofeut të dytë për nga rëndësia në Anglia.

Sa i takon formacionit, spanjolli luan pa Haaland që i janë rikthyer problemet fizike, ndërsa rikthehen nga minuta e parë portieri Ortega, Ake, Stones dhe Julian alvarez.

Në kampin tjetër, trajneri Mauricio Pochetino i dhuron një fanellë titullari Maduekes, që së bashku me Palmer do të jetë në mbështetjet të sulmuesit Jackson.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat