​Sulmi ndaj djalit të Rashiqit, ambasadori Rohde takon Goran Rakiqin

Lajme

​Sulmi ndaj djalit të Rashiqit, ambasadori Rohde takon Goran Rakiqin

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 15:20
Jorn Rohde dhe Goran Rakiq

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde ka takuar sot kreun e Listës Serbe Goran Rakiq, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet dhe ngjarjet e fundit politike në Kosovë, pas akuzave për manipulim të votave nga Lista Serbe dhe sulmit fizik ndaj djalit të politikanit serb Nenad Rashiq.

Diplomati gjerman ka kërkuar që të gjithë akterët politikë të tregojnë maturi politike.

“Sapo u takova me Goran Rakiq. Diskutuam për zgjedhjet dhe zhvillimet e fundit politike. Nënvizova rëndësinë që të gjithë akterët të shfaqin pjekuri politike”, ka shkruar Rohde në Twitter.

Ndryshe, tetë persona janë ndaluar për 48 orë, pasi kishin rrahur brutalisht djalin e ish-ministrit Nenad Rashiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat