Lëvizi më veturë në kahun e kundërt, qytetarit i ndodhi e papritura - ky është dënimi që mori nga Policia

Lajme

Lëvizi më veturë në kahun e kundërt, qytetarit i ndodhi e papritura - ky është dënimi që mori nga Policia

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 15:10
Qytetari me makinë lëvizi në krahun e kundërt

Policia e Kosovës ka vazhduar ndërmerrja e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor.

Siç ka njoftuar policia drejtuesi i automjetit më 11 qershor ka lëvizur me automjetin e tij ne kahjen e kundërt të lëvizjes, dhe iu është shqiptuar gjoba 150 euro.

Njoftimi i plotë:

Vazhdon ndërmerrja e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor.

Kjo kundërvajtje ka ndodhur me datën 11.06.2021. Drejtuesi i ka lëvizur me automjetin e tij ne kahjen e kundërt të lëvizjes. Informatat janë pranuar nga qytetaret.

Respektoni rregullat në trafik, bashkëpunoni me Policinë e Kosovës. Ne jemi në shërbimin tuaj dhe për sigurinë tuaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat