Adriana Matoshi tallet me qytetarët që s’duan të vaksinohen: Mos vaksinoni se ju shtijnë çipin!

Lajme

Adriana Matoshi tallet me qytetarët që s’duan të vaksinohen: Mos vaksinoni se ju shtijnë çipin!

Më: 13 gusht 2021 Në ora: 15:52
Adriana Matoshi

Aktorja e njohur, njëherësh deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen.

Por në mesazhin e saj drejtuar qytetarëve, Matoshi është tallur me ata që refuzojnë të vaksinohen duke përmendur disa nga bestytnitë e shqiptarëve, përfshirë edhe konspiracionet e fundit rreth vaksinës kundër Covid-19 se “përmes vaksinimit injektohet një çip në trup”.

«Mos vaksinohi se ju shtijn çipin!!! », shkruan ndër të tjerash deputetja.

Ky është postimi i plotë i saj:

Mos i le trohat n’sofër se t’ha qeni
Mos i ndrro lugt se e ndrron nafakën
Mos kesh shumë se i lagë postavat
Mos uli n’prag deres se metni En derë
Mos rri me ni çerapë se metë vejan
Mos kno’ n’sofër se e merrni grunë e vështirë
Mos pi kafe se t’del bishti
Mos lujë me gërshonë se e prenë nafakën
Mos ha shtritë se t’dalin lythat
Mos u kçyrni n’pasqyre natën
Mos afrohi te bunari

Mos kesh për s’tepri se t’del vaj
Mos Pakërce mes dy banderrave se t’bohët nana lopë
Mes i pakërce fmitë se nuk rriten
Mos e çel çadrën mrena
Mos e the pasqyren se t’shtyhet martesa
Mos e grryj sahanin se t’bjen shi n’diten e marteses
Edhe ma e reja….
Mos vaksinohi se ju shtijn çipin!!!
Hajgare a???
Pra pra ju dini t’vegjël s’jeni e se kom ndermend me ju thon kurgjo, vetem mos bohi me men t ‘atij Sinanit masnene me thon u shka u bo!!
Astrriti i Agon H. Myftarit
Vaksinohuni o njerez!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat