Hisen Berisha akuzon për mashtrim kryeministrin dhe shoqatën e veteranëve

Lajme

Hisen Berisha akuzon për mashtrim kryeministrin dhe shoqatën e veteranëve

Më: 16 maj 2022 Në ora: 11:13
Hisen Berisha

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryeministri Albin Kurti u dekorua me medaljen e Shërbimit të Jashtëm të Shquar të Iowas.

Dekorata e dhënë më 13 maj, bëri deputetin e PDK-së, Hisen Berisha të reagojë pas tri ditësh.

Megjithatë, reagimi i tij nuk qe i gjatë pasi i njëjti pas 12 minutash e fshiu statusin e tij në Facebook.

Ai në këtë postim, në mënyrë indirekte e quajti kryeministrin Kurti mashtrues, duke e lidhur këtë epitet me statusin e veteranit të luftës çlirimtare të Kosovës.

Deputeti opozitar tha se shoqata e veteranëve është përgjegjëse për lëshimin e certifikatave “për lëshimin e certifikatave ndaj veteranëve mashtrues”.

Berisha tha se këtë ata e përdorën për të mashtruar mikun e armës shqiptare, senatorin Zach Nunn.

“Drejtuesi i luftës së UÇK-së nuk ishte 22-vjeçari që po i buzëqesh mashtrimit por nga dy krahët e luftës ishin: Hashim Thaçi UÇK dhe Ahmeti Krasniqi – ministria e Mbrojtjes së Kosovës”, thuhej në shkrimin e Berishës, e që më pas u fshi nga profili i tij në “Facebook”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat