MPB me detaje mbi incidentin e armatosur në Gjorçe Petrov

Maqedonia

MPB me detaje mbi incidentin e armatosur në Gjorçe Petrov

Më: 1 mars 2021 Në ora: 22:54
Foto ilustrim

Pasditen e sotme në lagjen Gjorçe Petrov ka ndodhur një incident i armatosur, ku sipas informacioneve zyrtare nga policia është plagosur një polic.

Polici i plagosur me iniciale Z.R, për të cilin TetovaSot meson se është djali i ish kreut të BFI-së Sulejman Rexhepi, fillimisht ka qenë në makinën e tij “Mercedes” përderisa kanë ardhur su lmuesit me makinë tjetër Golf, të cilët kanë shtënë drejt Z.R dhe kanë ikur.

Z.R ka marrë plagë në këmbë dhe vetë ka shkuar në spitalin 8-shtatori ku ka marrë ndihmën e parë.

Nga MPB thonë se Z.R rreth orës 16:40 është paraqitur se në Shkup tek rrethrrotullimi në Gjorçe Petrov.

“Rreth orës 16:40 është paraqitur se në Shkup tek rrethrrotullimi në Gjorçe Petrov, në afërsi të kishës, një person me makinë “Golf”, ka shtënë drejt makinës “Mercedes”, Brenda së cilës ndodhej zyrtari policer Z.R. Sipas informacioneve të para Z.R ka pësuar lëndime në këmbë dhe është nisur drejt spitalit “8-shtatori” ku i është dhënë ndihma e parë”, thuhet në reagimin e MPB-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat