Shërohen nga coronavirusi 732 pacientë në Maqedoni

Maqedonia

Shërohen nga coronavirusi 732 pacientë në Maqedoni

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:55
Foto ilustrim

Nga Instituti për Shëndet Publik njoftojnë se sot janë regjistruar 732 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sipas qyteteve në Shkup – 339, Kumanovë dhe Prilep nga 56, Manastir -43, Veles – 37, Tetovë – 35, Gostivar -29, Shtip – 25, Koçan dhe Kërçovë nga 16, Berovë – 15, Gjevgjeli – 14, Resnjë, Radovish dhe Probishtip nga 7, Vinicë – 6, Strumicë dhe Sveti Nikollë nga 5, Kriva Pallankë – 4, Vallandovë – 3, Dellçevë – 2, Krushevë, Bogdanci, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Dojran nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 145.909, numri i pacientëve të shëruar është 121.439, numri i vdekjeve është 4.388, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.082.

Qytetet që kanë më shumë raste aktive me coronavirus janë Shkupi-9.056, Manastiri 1.307, Kumanova 1.253, Pilepi 1.004.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat