Numërimi mbrapsht dimëror fillon të dielën në ora 03:00

Maqedonia

Numërimi mbrapsht dimëror fillon të dielën në ora 03:00

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 19:03
Foto ilustrim

Byroja e Metrologjisë njoftoi se ora e verore do të përfundojë të dielën, më 31 tetor, në orën 03:00.

Akrepat e orës duhet të zhvendosen 1 orë prapa, nga ora 3 në orën 2.

Me këtë, vendi do të fillojë të të numërojnë me kohën e dimrit.

“Ora me 31 tetor 2021, për shkak të lëvizjes një orë mbrapa, do të shfaqet dy herë midis orës 2 dhe 3 , herën e parë e shënon si ora 2A dhe herën e dytë si ora 2B.” tha Byroja e Metrologjisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat