MPB: 247 gjoba për tejkalim shpejtësie vetëm dje

Maqedonia

MPB: 247 gjoba për tejkalim shpejtësie vetëm dje

Më: 23 janar 2022 Në ora: 15:06
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të brendshme gjatë ditës së djeshme zbatoi aksion kontrollues të përforcuar në gjithë territorin e vendit.

Gjatë aksionit janë gjobitur 247 shoferë prej të cilëve 17 automjete janë lëvizur me mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar, ndërsa 4 automjete janë lëvizur me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

Nga 247 tejkalimet e regjistruara, 165 janë nëpër autostradë dhe 82 në vendbanime.

Ata shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat