Më shumë shi ka rënë në Demir Kapi dhe Gjevgjeli

Maqedonia

Më shumë shi ka rënë në Demir Kapi dhe Gjevgjeli

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Më së shumti shi, 55 litra për metër katror, ​​në 24 orët e fundit kanë rënë në Demir Kapi, 47 në Gjevgjeli, 24 në Mavrovë, 19 në Strumicë dhe 15 litra në Shkup, njoftojnë nga DPHM.

Në Mavrovë ka tre centimetra borë, ndërsa në Lazaropolë një centimetër.

Edhe sot do të ketë reshje të shiut.

Ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat