Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 21 mars 2023 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe kryesisht me shi, të cilat pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të jenë më të dendura. Do të fryj dhe erë e dobët deri në të përforcuar nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me reshje të përkohshme të shiut.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat