Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 22 mars 2023 Në ora: 08:16
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli. Paradite në pjesët lindore të vendit do të ketë reshje të dobëta të shiut.

Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat