Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 30 maj 2023 Në ora: 08:19
Foto ilustrim

Moti sot paradite me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare, pasdite me jostabil me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira të vogla, pasdite në disa pjesë të luginës me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat