Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 10 qershor 2023 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira të ndryshueshme, pasdite me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite në disa pjesë të luginës me reshje shiu dhe bubullima.

Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat