Ky është parashikimi i motit për sot

Maqedonia

Ky është parashikimi i motit për sot

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale, të cilat kah fundi i ditës do të rriten. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 11 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe erë të dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat