Demë (Isuf) Mulaj

Perkujtime

E martë, 27 shkurt 2024

Demë (Isuf) Mulaj

Më: 28 tetor 2023 Në ora: 00:01
Demë (Isuf) Mulaj

Ti ishe burim i dashurisë, urtësisë e mirësisë për gjithë Familjen, ishe Burrë e Babë shembullor.

Jemi përjetësisht krenar dhe falënderues te i madhi Zot që të patëm ty

Të kujtojmë përgjithmonë me mall dhe plot krenari.

Kemi me shkua një ditë krejt po ti na ike shumë shpejt!

Gjithçka na mësove në jetë, vetëm qysh me jetu pa ty nuk na mësove.

Malli yt aspak s’u shua, zemrës tonë iu shtua një dhimbje e madhe nga vdekja jote, por për aq sa jetove na le mbrapa me plot krenari dhe mburrje për ty.

Të përkujtojnë me mall: bashkëshortja, djemt, vajzat, rejat, nipat dhe mbesat

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat