Rrahmani: LDK do të jetë fituesja e madhe e zgjedhjeve

Politika

Rrahmani: LDK do të jetë fituesja e madhe e zgjedhjeve

Nga: A.M. Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 22:15
Imet Rrahmani

Kanë mbetur edhe pak ditë deri tek dita e zgjedhjeve.

 Lidhja Demokratike e Kosovës shprehte e bindur se do të jetë fituese e këtyre zgjedhjeve.

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Imet Rrahmani, në një intervistë për “Bota sot” ka deklaruar se e diela është dita e rikonfirmimit të rrugës së Kosovës ka perëndimi.

Kjo është parë edhe gjatë takimeve që i ka zhvilluar me qytetarët gjatë aktiviteteve zgjedhore.

Ai ka thënë se në këto zgjedhje atmosfera është ndryshe nga ajo që pritej e prezantohej në media e debate.

“Unë jam i befasuar nga gatishmëria e qytetarëve për të qenë aktiv në zgjedhje, për të qenë pjesëmarrës në takime dhe për t`i kontribuar procesit. Qytetarët e vendit me të drejtë herë-herë kanë abstenuar nga proceset e shpeshta zgjedhore, por në këto zgjedhje atmosfera është ndryshe nga ajo që pritej e prezantohej në media e debate. Pra ka një mirëkuptim”, ka thënë ai për “Bota sot”.

Ndërkaq, Rrahmani është shprehure se LDK-ja do të jetë fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

“LDK do të jetë fituesja e madhe e zgjedhjeve me 14 Shkurt, por mbi të gjitha do të fitoj normaliteti politik, qeverisja stabile dhe forcimi i shtetit. 14 Shkurti do të jetë dita e rikonfirmimit të rrugës së Kosovës ka perëndimi dhe jo nga lindja e cila gjithmonë popullit shqiptar i ka shkaktuar vuajtje dhe mjerim”, ka potencuar Rrahmani në një intervistë për “Bota sot”, e cila do të publikohet e plotë të premten.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat