Kritikat ndaj Kurtit, deputetja e VV-së ka një paralajmërim

Politika

Kritikat ndaj Kurtit, deputetja e VV-së ka një paralajmërim

Nga: A.M. Më: 8 prill 2021 Në ora: 22:46
Albin Kurti

Që gjatë fushatës se zgjedhjeve të 14 shkurtit Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i saj, Albini Kurti pati kritika nga opozita.

Në zgjedhjet e fundit, parti e Kurtit doli fituese.

Por, me ardhjen e Kurtit në pushtet zëri i opozitës u bë më i fuqishëm në rrugën e kundërshtimit të kryeministrit të Kosovës.

Kjo u pa edhe në seancat e para të Kuvendit të Kosovës, kur Kurti u zgjodh kryeministër, si dhe në seancat për zgjedhjen e presidentes së Kosovës.

Për këto kundërshtime dhe “inate” të opozitës ka folur në një intervistë për gazetën “Bota sot”, deputetja e VV-së, Arijeta Rexhepi.

Ajo ka deklaruar se ata që e shkatërruan vendin hyn në kategorinë e dhënies së përparësisë së përfitimeve individuale e grupore.

Po ashtu, Rexhepi ka edhe një paralajmërim për opozitën.

“Inatet kurrë nuk sjellin ndonjë të mirë. Qeverisësin e mirë e shquan interpretimi i së mirës për vendin si të mirë për atë që qeveris. Dhënia përparësi përfitimeve individuale e grupore ndaj mirëqenies së vendit është shkatërrimtare. Një pjesë e atyre që po mbajnë inat i përkasin kësaj kategorie. Nuk janë të paktë ata që u duhet pak kohë që ta kuptojnë se do të bëhet mirë edhe për ta”, ka deklaruar Rexhepi për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat