“Pse more burrë i vratë? Nazim Bllaca më ka treguar se vetura më të cilën është marrë vëllai im ka qenë...?

Politika

“Pse more burrë i vratë? Nazim Bllaca më ka treguar se vetura më të cilën është marrë vëllai im ka qenë...?

Nga: N.Sh. Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 17:10
Haki Imeri dhe Hashim Thaçi

Sot janë bërë 22 vite nga vrasja e profesorit Haki Imeri.

Edhe pas 22 vitesh drejtësia në Kosovë ka dështuar që të zbuloj autorin e vrasjes së tij.

Haki Imeri ishte njëri ndër komandantët e parë të UÇK-së në Drenicë, i cili ishte kidnapuar në fshatin Brojë, ndërsa është gjetur i vdekur në një thellësi të malit në fshatin Aqarevë, rreth dy kilometra larg vendit të kidnapimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat