Misteri i vrasjes së Elvis Pistës - profilet e larta të PDK-së kurrë nuk u intervistuan! 

Politika

Misteri i vrasjes së Elvis Pistës - profilet e larta të PDK-së kurrë nuk u intervistuan! 

Arife Morina Nga Arife Morina Më 3 dhjetor 2021 Në ora: 08:30
Elvis Pista

Një nga vrasjet më tronditëse në Kosovë është ajo e politikanit të ri nga Rahoveci Elvis Pista, i cili u vra përkrah gruas së tij, me të shtëna nga pas në shpine, me një revole me shurdhues.

Ky rast është i vështirë për drejtësinë jo se nuk kanë indikacione për origjinën e porosisë së atentatit, por për shkak se besohet se në kryerjen e ekzekutimit janë të përfshirë politikanë të profilit të lartë, dhe këta duket se janë nga PDK-ja, si aludon motra e të ndjerit tashmë sa vjet.

“Me plot përgjegjësi e them që nuk janë intervistuar njerëzit e profileve të larta. Ata jo”, ka deklaruar Beatrisa Pista- Demiri.

As pas më shumë se shtatë vitesh, organet e hetuesisë nuk kanë arritur që t’i bien në gjurmë vrasësit apo vrasësve të ish-kandidatit për deputet nga radhët e Partisë Demokratikë të Kosovës, Elvis Pistës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat