Në këtë vend lindi ideja e ndryshimit të kufijve nga Hashim Thaçi e Aleksandër Vuçiq

Politika

Në këtë vend lindi ideja e ndryshimit të kufijve nga Hashim Thaçi e Aleksandër Vuçiq

Nga: N. Sh. Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 22:04
Aleksander Vuçiq dhe Hashim Thaçi në forumin ballkanik të mbajtur në Alpbach të Austrisë

Ideja e ndryshimit të kufijve ka lindur në vitin 2018.

Vendi ku u diskutua kjo ide është Alpbach, i Austrisë.

Në këtë forum, atëbotë, ishin publikuar edhe disa fotografi të Hashim Thaçit kokë me kokë me presidentin serb Aleksandër Vuçiq.

“Ndryshimi i kufijve, publikisht ka lindur me insistimin e kuislingut Hashim Thaçi, si temë qysh në korrik të vitit 2018, në forumin ballkanik të mbajtur në Alpbach të Austrisë, ku vet ai, atëherë ish president i Kosovës, në konferencën e mbajtur para kamerave televizive kërkoi edhe ndihmën e ndërkombëtarëve për ndryshimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat