Mjaki: Jusuf Gervalla mbetet kolos i atyre viteve, i pathyer dhe si atdhetar e patriot

Politika

Mjaki: Jusuf Gervalla mbetet kolos i atyre viteve, i pathyer dhe si atdhetar e patriot

Nga: A.M. Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:27
Ismet Mjaki

Para 40 vite, Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka u vranë nga persona të panjohur.

Në veturë ishte edhe Jusuf Gervalla, i cili kishte marr plagë të rënda, ku ishte goditur nga dy plumba në gjoks.

Ai arriti t`i thotë Policisë gjermane se personat që qëlluan në drejtim të tyre ishin nga UDB-ja.

Veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Mjaki, për Bota sot”, thotë se Donika Gërvalla, ministrja e Punëve të Jashtme, si dhe vajza e Jusuf Gërvallës, duhet ta veprojë për të krijuar kushte për zbulimin e atentatit të ndodhur në Untergrupenbah të Gjermanisë.

“Vajza e tij Donika tani është Ministre e Punëve të Jashtme, është mirë të nisin hetimet dhe me gjet, kush dhe si, edhe pse janë thënë disa gjëra që UDB-ja ka organizuar atentatin, por thuhet edhe ajo që ka element shqipfolëse në atentat. Lëvizjet me adresë dhe pa adresë kishin dallimet e tyre dhe bajraktarizmat, ndoshta disa edhe të shtyrë nga qarqe antishqiptare. Jusuf Gervalla mbetet kolos i atyre viteve, i pathyer dhe si atdhetar e patriot”, thotë Mjaki për “Bota sot” .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat