Rrahmani: Zgjedhjet lokale treguan se LDK-ja mund të kthehet fuqishëm dhe shpejt

Politika

Rrahmani: Zgjedhjet lokale treguan se LDK-ja mund të kthehet fuqishëm dhe shpejt

Nga: A.SH Më: 19 janar 2022 Në ora: 15:55
LIdhja Demokratike e Kosovës

Lumir Abdixhiku, që nga 14 marsi i vitit të kaluar drejton partinë, Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Me zgjedhjen e tij, nisën edhe ndryshimet brenda LDK-së, në pozita partiake.

Madje, ai riktheu dukshëm partinë e tij në zgjedhjet lokale.

Por, që mund të themi se brenda saj ka përçarje të thella.

Ish-deputeti i LDK-së, Imet Rrahmani gjatë nëj interviste për “Bota sot”, ka folur për menaxhimin e LDK-së nën drejtimin e kryetarit, Lumir Abdixhiku.

Sipas tij, ndryshimi i kreut të partisë, nuk ka mundur të ishte më keq se sa ishte.

“Mendoj se situata në të cilën ka ndodhur ndryshimi në kreun e partisë, nuk ka mund të ishte më e keqe se sa ishte, dhe atë më shumë nga propaganda brutale e të tjerëve sesa nga gabimet e vet LDK-së”, deklaron Rrahmani.

Image
Imet Rrahmani

 

Ai i qëndron asaj se LDK është përtej emrave të përveçëm, dhe në zgjedhjet lokale dëshmoi se mund të kthehet fuqishëm.

“Zgjedhjet lokale treguan se LDK-ja mund të kthehet fuqishëm dhe shpejt, sepse LDK-ja është përtej emrave të përveçëm. Sot, LDK-ja është në një situatë krejt ndryshe nga Shkurti 2021 dhe si rrjedhojë edhe roli i saj si parti opozitare mund të jetë edhe më i fuqishëm. Partitë që e luftuan LDK-në brutalisht duke shfrytëzuar edhe elemente nga brenda saj, shpejt po demaskohen nga vet ato, prandaj LDK-ja shpejt do të mbetet alternativa e vetme e besueshme për votuesin”, nënvizoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat