Zgjedhjet në Tërnoc do të mbahen më 23 qershor

Politika

Zgjedhjet në Tërnoc do të mbahen më 23 qershor

Nga: A.SH Më: 19 qershor 2022 Në ora: 15:45
Foto ilustrim

Profesori Refik Hasani për “Bota sot” ka bërë të ditur se zgjedhjet në Tërnoc do të mbahen më 23 qershor

Ai ka thënë se këtë fshat do të votohet për herë të katërt për zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 3 prill.

“1.Gjykata Administrave ka aprovuar ankesën e Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës dhe ka marr Vendim që vendvotimi numër 6 të shkoj në rivotim.

Zgjedhjet në Tërnoc do të mbahen me 23 qershor, ditë e enjte

Zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc të Madh do të mbahen të enjten, më 23 qershor, ka vendosur Komisioni Republikan i Zgjedhjeve (KRZ).

Në qendrën e votimit numër 6 në këtë fshat do të votohet për herë të katërt për zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 3 prill.

2.Takmi i dy Qeverive, dhe 23 qershori-Dita e të dëbuarve dhe zhvendosurve shqiptarë nga Medvegja, Bujanoci dhe Presheva. Në përkujtim të 23 vjetorit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat