Batusha flet për atentatin ndaj kryeministrit Kurti – këto janë fjalët e tij!

Politika

Batusha flet për atentatin ndaj kryeministrit Kurti – këto janë fjalët e tij!

Nga: M.H. Më: 28 shtator 2022 Në ora: 11:24
Kryeministri, Albin Kurti

Një nga nga temat kryesore ditëve të fundit është atenati që së fundmi është bërë ndaj kryeministrit Kurti.

Debate të mëdha në lidhje me këtë temë ka pasur shumë.

Mirëpo mendimi që mund të cenohet siguria e vendit është vënë në pikëpytje.

Në lidhje me këtë temë ka folur deputeti nga radhët e LVV, Agon Batusha.

Ai u shpreh se vendi është i mbushur me krim të organizuar dhe synimi ynë është që shtetin tonë ta bëjmë një shtet ligjor ku ndalohet çdo synim armiqësor.

Jemi të vetëdijshëm për synimet e shteteve armiqësore. Mbi gjitha të krimit të organizuar brenda vendit dhe që në shumë raste është multinacional. Synimet tona do t’i realizojmë sepse synojmë shtet ligjor, zhvillimor dhe të së drejtës, në gjithë territorin”, përfundoi Batusha për “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat