​Bie borë në Prishtinë

Prishtina

​Bie borë në Prishtinë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 23:47
Foto ilustrim

Ani pse zyrtarisht ende nuk kemi hyrë në sezonin e dimrit, në kryeqytet ka nisur të bie bora e parë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se vendi ynë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. 

Në fushat termike do të ketë rënie sidomos në vlerat e temperaturave minimale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 3-13. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat