Në prag të finalizimit rregullorja e re e “Prishtina Parking”

Prishtina

Në prag të finalizimit rregullorja e re e “Prishtina Parking”

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 16:51
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka vizituar “NPL Prishtina Parking”, ku bashkë me kryeshefin ekzekutiv, Sokol Havolli diskutuan për reformimin e kësaj ndërmarrjeje.

Rama njofton se janë në prag të finalizimit të rregullores së re dhe gjatë ditëve në vijim bashkë do të zhvillojnë një plan të përbashkët të punës.

“Sot vizituam NPL Prishtina Parking.

Bashkë me Kryeshefin Ekzekutiv, Sokol Havolli, diskutuam për reformimin e kësaj ndërmarrjeje konform nevojave të qytetarëve të Prishtinës, duke mundësuar kështu ofrimin e shërbimeve cilësore, hapësirat e mjaftueshme për parkim dhe mirëmbajtjen e hapësirave të lagjeve përkatëse.

Jemi në prag të finalizimit të rregullores së re dhe gjatë ditëve në vijim bashkë do të zhvillojmë një plan të përbashkët të punës në raport me zonat e reja në të cilat do të ketë shtrirje Prishtina Parking”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat