​Komuna e Prishtinës nis heqjen e borës: Le ta përcjellim borën e parë me dashuri e kënaqësi

Prishtina

​Komuna e Prishtinës nis heqjen e borës: Le ta përcjellim borën e parë me dashuri e kënaqësi

Më: 25 nëntor 2023 Në ora: 09:18
Prishtinë

Drejtoria e Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, ka njoftuar se po kujdesen që rrugët në kryeqytet të jenë të pastra e lehtë të qarkullueshme për të gjithë.

Megjithatë, iu është bërë apel qytetarëve që të kenë kujdes gjatë ngasjes së veturave.

Në njoftimin e komunës thuhet se bora e parë ka mbuluar Prishtinën me një veshje të bardhë magjike.

“Le ta përcjellim borën e parë me dashuri dhe kënaqësi”, thuhet në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat