Sot fillon Java e Krenarisë në Prishtinë

Prishtina

Sot fillon Java e Krenarisë në Prishtinë

Më: 3 qershor 2024 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Sot nis Java e Krenarisë në Prishtinë me sloganin ‘Kemi qenë dhe do t’jemi’.

Lista e ngjarjeve të kësaj jave:

– Hapja Zyrtare e Javës së Krenarisë (E hapur për media)

– Let’s Pride – Musica Edition (Jo e hapur për media)

– Konferenca ‘Rrugëtimi drejt gjithëpërfshirjes’ (E hapur për media)

– Ekspozimi i Arkivave Queer (E hapur për media)

– Aksoni Rrugor ‘Sheshi i Krenarisë’ (E hapur për media)

– Koncert nga Astrit Ismaili: The First Flower (E hapur për media)

– Shfaqja ‘Unë jam vetë grua’ (E hapur për media)

– Bisedë: Festivalet në Kosovë dhe apekti i queerness (Jo e hapur për media)

– Vizitë në ekspozitën ‘you know me so well’ (E hapur për media)

– Shfaqja ‘Romeo dhe Romeo’ (Jo e hapur për media)

– Audio-ekspozitë ‘More Women’ (E hapur për media)

– Drag Show (Jo e hapur për media)

– Parada e Krenarisë 2024 (E hapur për media)

– Koncerti Prishtina Pride: Krejt bashkë! (E hapur për media)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat