Gjithsej 370 persona po trajtohen për coronavirus në Shkup

Shkupi

Gjithsej 370 persona po trajtohen për coronavirus në Shkup

Më: 5 janar 2021 Në ora: 10:41
Gjithsej 370 persona po trajtohen për coronavirus në Shkup

Në 24 orët e kaluara, 29 pacientë të rinj janë shtruar në spital në qendrat Kovide në Shkup për shkak të ndërlikimeve nga coronavirusi. Gjithsej 370 persona të dyshuar ose të konfirmuar për COVID-19 po trajtohen në repartet e sëmundjeve infektive në kryeqytet, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në klinikat interne ka pasur 10 pranime edhe atë nga një pacient është hospitalizuar në Klinikën e Gastroenterohepatologjisë, në Klinikën e Neurologjisë, Klinikën e Nefrologjisë dhe në Institutin për TBC. Tre pacientë janë pranuar në Klinikën e Dermatologjisë.

Në 24 orët e kaluara, 30 pacientë të shëruar janë lëshuar në shtëpi.

Në spitalin “8 Shtatori” ka gjithsej 105 pacientë, në Klinikën për Sëmundje Infektive ka 126 pacientë.

Gjithsej 370 1 pacientë të konfirmuar ose të dyshuar për COVID-19 po trajtohen në departamentet e sëmundjeve infektive në spitalet në kryeqytet. Shumë prej tyre janë në mbështetje të oksigjenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat