Kërcënim i ri për bombë në një shkollë të Shkupit

Shkupi

Kërcënim i ri për bombë në një shkollë të Shkupit

Më: 28 tetor 2022 Në ora: 15:25
Foto ilustrim

Raportim i ri për bombë në shkollën e mesme “Nikolla Karev” në lagjen “Karposh 3” të Shkupit.

Nxënësit thanë për “Lokalno” se gjatë orës së parë të turnit të dytë, nga sigurimi iu tha që të largoheshin nga shkolla pasi nuk ishte e sigurt.

Ministria e Brendshme tashmë ka dalë me një raport zyrtar.

“Sot (28.10.2022) në SVR Shkup rreth orës 14:00 është raportuar se në emailin e një shkolle në Shkup është dërguar kërcënim me mjet shpërthyes. Menjëherë pas marrjes së kallëzimit, nga punonjësit e policisë janë marrë masa për evakuimin e sigurt të shkollës dhe kontrolle antiterroriste, si dhe po merren masa për zbardhjen e rastit”, njoftojnë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat