Në Shkup sanksionohen 190 vozitës, 21 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit

Shkupi

Në Shkup sanksionohen 190 vozitës, 21 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

“Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (03.12.2022) ka vazhduar me kontrollet e forcuara në fushën e trafikut.
Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 190 masa, nga të cilat 68 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, tetë masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, pesë sanksione për automjete të paregjistruara.

Janë shqiptuar 21 masa për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, shtatë sanksione për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, katër masa për kalim sinjalistike të mbyllur – semafor i kuq…

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat