Incident në Shkup, rrahje mes tifozëve maqedonas dhe shqiptarë - Bota Sot
Incident në Shkup, rrahje mes tifozëve maqedonas dhe shqiptarë

Shkupi

E premte, 19 tetor 2018

Incident në Shkup, rrahje mes tifozëve maqedonas dhe shqiptarë

Më: 14 janar 2018 Në ora: 14:25
Ilustrim

Siç bëjnë të ditur nga MPB-ja, rasti ka ndodhur në sallën e sportit “Shaban Tërstena”, pas përfundimit të ndeshjes.

Gjatë ditës së djeshme ka patur rrahje në një ndeshje basketbolli të luajtur në Shkup, me ç’rast janë përplasur basketbollistët e ekipit të Pelisterit nga Manastiri dhe tifozët e ekipit të Shkupit.

Siç bëjnë të ditur nga MPB-ja, rasti ka ndodhur në sallën e sportit “Shaban Tërstena”, pas përfundimit të ndeshjes.

Një tifoz ka hedhur një petardë në drejtim të lojtarëve mysafir, që ka nxitur reagimin e tyre, duke hedhur me një shishe plastike ndaj tifozëve. Kjo ka bërë që tifozët të sulmojnë lojtarët e Pelisterit.

Gjatë tentimit për të parandalur rrahjen, janë lënduar dy policë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test