Ndryshohen shefat në Policinë e Shtetit/ Zbardhen emrat

Shqipëria

Ndryshohen shefat në Policinë e Shtetit/ Zbardhen emrat

Më: 22 janar 2021 Në ora: 13:10
Policia e shtetit

Në Policinë e Elbasanit bëhet me dije se ka pësuer disa ndryshime, nga shefi i Krimeve, shefi i Krimit Ekonomik dhe shefi i Sektorit Antidrogë.

Sokol Novaku nga shefi i sektorit të antidrogës transferohet shef krimesh në komisariatin e Gramshit.

Maringlen Duçi nga shefi i hetimeve në komisariat, transferohet shef i krimit ekonomik në drejtorinë e policisë. Ndrsa shef i hetimit në komisariatin Elbasan emërohet Faik Ruko.

Po ashtu janë ndryshuar edhe 5 oficerë në sektorë të ndryshëm.

Mësohet se lëvizjet janë bërë në kuadër të përmirësimit të punës në drejtorinë vendore të policisë Elbasan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat