Bardhi: Erion Veliaj është çirak i organizatës mafioze Ndragheta

Shqipëria

Bardhi: Erion Veliaj është çirak i organizatës mafioze Ndragheta

Më: 22 janar 2021 Në ora: 21:22
Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, e ka cilësuar kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj, si një çirak të organizatës Ndragheta, pas zbulimit të përgjimeve të antimafias italiane, ku biznesmenë të lidhur me mafian kanë zhvilluar takime me Veliaj për ndërtimin e kullave shumëkatëshe në Tiranë, në këmbim të 20 përqind të vlerës së ndërtimit.

‘Dy njerëzit më të afërt të Edi Ramës, Saimir Tahiri dhe Erjon Veliaj dalin në përgjimet e antimafias italiane si të përfshirë në afera kriminale. Të dy duke shpërdoruar postin e lartë që ua dha shefi i rilindjes Edi Rama.

Teksa Tahiri shkoi para drejtësisë, Veliaj vijon bën fushatë për mazhorancen ku ka kurajon të shpifë çdo ditë, edhe pse del se është cirak i organizatës më të urryer mafioze në Europë, Ngragheta.

Të dashur miq, mos të kemi iluzionin se drejtësia do të thërrasë Veliajn, edhe pse është në pozita më të rënda se Tahiri. Veliaj mbrohet nga bosi i tij se janë bashkë në afera me mafian! Por ne e kemi në dorë të bëjmë drejtësi me 25 prill. Dita po vjen!’

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat