PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion

Shqipëria

PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion

Më: 1 mars 2021 Në ora: 10:36
PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion

Edhe pse në garën zgjedhore të 25 prillit do të hyjnë në lista të veçanta.

 PD-ja dhe LSI-ja do të jenë në një koalicion të përbashkët.

Dy partitë më të mëdha të opozitës firmosën këtë të hënë marrëveshjen për koalicionin në zgjedhjet e përgjithshme që do të zhvillohen pas 56 ditësh.

Ishin dy liderët, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi që nënshkruan firmat në marrëveshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat