Reshje të dendura dëbore në Bulqizë, probleme në disa akse rrugore

Shqipëria

Reshje të dendura dëbore në Bulqizë, probleme në disa akse rrugore

Më: 21 mars 2021 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Ulja e temperaturave prej dy ditësh ka rikthyer reshjet e dëborës në gjithë rrethin e Bulqizës.

Reshjet e dëborës të cilat nisën gjatë natës janë shoqëruar me erë të fortë dhe temperatura të ulëta duke sjellë probleme në akset nacionale dhe ato rurale!

Aktualisht aksi rrugor Bulqizë-Peshkopi dhe Bulqizë-Tiranë kalohet pa zinxhir.

Ndërsa në akset rurale kërkohet përdorimi i zinxhirëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat