Rikthehet “dimri” në Bulqizë, nisin reshjet e dëborës

Shqipëria

Rikthehet “dimri” në Bulqizë, nisin reshjet e dëborës

Më: 4 prill 2021 Në ora: 17:36
Foto

Moti i ftohtë me reshje dëbore dhe shiu duket se nuk do të ndalet.

Pas disa ditëve të nxehta, janë rikthyer reshjet e dëborës në Bulqizë. Në pamjet e siguruara nga Top Cahnnel, duket se i kanë dhënë qytetit një tjetër pamje.

Teksa të gjithë janë gati për të pritur verën, duket se dëbora i ka kujtuar banorëve ditët e ftohta të dimrit.

Kujtojmë se reshjet e dëborës kanë mbuluar edhe qytetin e Peshkopisë dhe rrethinat përgjatë natës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat