Luan Rama e konfirmon: Partia ‘Libra’ e Vlorës bashkohet me LSI-në

Shqipëria

Luan Rama e konfirmon: Partia ‘Libra’ e Vlorës bashkohet me LSI-në

Më: 16 prill 2021 Në ora: 20:34
Luan Rama

Kandidati për deputet i LSI-së, Luan Rama, i cili është renditur i pari në listën e qarkut të Vlorës ka konfirmuar se partia “Libra” e këtij qarku është bashkuar me LSI-në.

Në një postim në facebook, Rama shkruan se bashkimi i ‘Librës’ me LSI-në, frymëzohet nga kauza patriotike e shpëtimit të Shqipërisë nga e keqja më e madhe që e ka emrin Rilindje.

Postimi i plotë:

25 prilli – dita e madhe e fitores:

LIBRA E VLORËS BASHKOHET ME LËVIZJEN SOCIALISTE PËR INTEGRIM

Libra e mirëpritur në Lëvizjen Socialiste për Integrim, në forcën moderne të të rinjve, në fuqinë e madhe të ndryshimit dhe të fitores. Ku tjetër më mirë se në Vlorë merr vlerë bashkimi, e bashkimi i Librës me LSI-në, frymëzohet nga kauza patriotike e shpëtimit të Shqipërisë nga e keqja më e madhe që e ka emrin Rilindje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat