PD mesazh për pjesëmarrjen e grave në votim

Shqipëria

PD mesazh për pjesëmarrjen e grave në votim

Më: 20 prill 2021 Në ora: 13:52
Floriana Garo

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo, iu ka bërë thirrje të gjitha grave shqiptare të votojnë numrin 9 më 25 prill.

Në një deklaratë për media, Garo tha se gratë duhet të votojnë PD për të ndryshuar të ardhmen e vendit tonë.

DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE, ZEDHENESJA E FUSHATES FLORIANA GARO

Te dashura gra shqiptare,

Ne me pak se 5 dite do te mbahen zgjedhjet parlametare ne Shqiperi dhe ne duhet te marrim pjese ne kete proces te rendesishem demokratik dhe te ndryshojme te ardhmen e vendit tone.

Per femjet qe kane lindur 8 vitet e fundit, femijet e gjenerates se humbur me Ramen, keta femije qe njohin vetem varferi dhe veshtiresi, ata nuk njohin kushte mireqenieje, ata nuk njohin shprese, ata shohin vellezerit e te afermit te largohen nga Shqiperia te deshperuar…

Eshte misioni yne qe tu mesojme femijeve qe veshtiresia nuk eshte fati I tyre dhe qe ne kete vend mund te kete shprese.

Ne do tu japim mesimin e pare per demokracine- qe nje qeveri qe nuk funksionon duhet zevendesuar menjehere.

Me 25 Prill, ne grate e Shqiperise do te dalim te votojme numrin 9, do te votojme Partine Demokratike me Lulzim Bashen dhe Aleancen per Ndryshim.

Ne do te kthejme driten ne syte e femijeve tane. Do te votojme numrin 9 dhe Shqiperia fiton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat