Valixhja plot dokumente në makinën luksoze të Xhuvanit

Shqipëria

Valixhja plot dokumente në makinën luksoze të Xhuvanit

Më: 21 prill 2021 Në ora: 17:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtuesi Politik i Partisë Demokratike në qarkun e Elbasanit, Gazmend Bardhi, ka dhënë prononcimin e parë për mediat lidhur me vrasjen e militantit të PS-së Pjerin Xhuvani.

Gazment Bardhi ka deklaruar për mediat se makina e viktimës ka qenë e mbushur me karta identiteti dhe para.

“Nuk kam shumë informacion, makina që shikoni atje është e mbushur me karta identiteti dhe para e drejtuar prej eksponentëve të krimit të organizuar dhe trupin e shihni vetë atje. Kaq kam për të thënë, janë një grup personash, shtabi elektoral i vërtetët i Taulant Ballës”- u shpreh Bardhi.

Ndërkohë këto foto tregojnë momentin kur nga makina nxirret valixhja plot me dokumente. Në disa plane televizive, shihet një ekspert policie teksa tregon karta identiteti në drejtim të hetuesve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat